Velo lietas

Sportlyzer aplikācija sportistiem

Tie kas aktīvi sporto un lieto tehnoloģijas noteikti zinās par tādu aplikāciju kā Endomondo. Bet tā nav vienīgā šāda veida aplikācija.

endomondo vs sportlyzer

Sākotnēji arī lietoju Endomondo, bet tā kā daudzas statistikas funkcijas, kas agrāk bija pieejamas bezmaksas versijā (piemēram, vidējā ātruma izmaiņas pa mēnešiem) tagad ir maksas, sāku interesēties par alternatīvām.

Par sev vispiemērotāko (braucu ar velo, slēpoju un pastaigājos) atradu igauņu veidoto Sportlyzer. Mobilā aplikācija un reģistrācija ir bez maksas.

Princips ir tāds pats, kā Endomondo, bet Sportlyzer ir vairāk domāts profesionāļiem nevis amatieriem bagātīgo un specifisko funkciju dēļ.

Pamatfunkcijas

  • Treniņa ierakstīšana un analizēšana ar GPS;
  • Iespējams pieslēgt bluetooth pulsometru (Izstrādātāji sadarbojas ar Zephyr);
  • Treniņu plānošana, plāna sastādīšana;
  • Treniņu vēstures un statistikas pārlūkošana;
  • Saziņa ar treneri;
  • Sportista dienasgrāmata.

Aplikācija

Aplikāciju iespējams lejupielādēt Google Play veikalā šeit , kā arī Apple veikalā.
scr

Sākuma ekrānā iespējams izvēlēties sporta veidu, treniņa manuālu ierakstīšanu, treniņa ierakstīšanu ar GPS, ikdienas statistiku vai dienasgrāmatas piezīmes. Redzams ir arī sastādītais treniņu plāns.

scr1

Ierakstot treniņu uz ekrāna var redzēt 4 laukus ar parametriem, kurus var mainīt pēc vēlēšanās: laiks, distance, ātrums, vidējais ātrums, maksimālais ātrums, min./km, vidējais min./km, ātrākais km, augstums, kāpuma metri, krituma metri, pulsa parametri (ja ir pievienots pulsometrs) u.c.

Treniņu var ne tikai apstādināt, bet arī nopauzēt. Auto pauze (apstājoties) gan nav pieejama.

Savukārt tāpat kā Endomondo ir atliktā starta funkcija. Treniņa ieraksts sākās pēc noteikta laika – slēpojot tas noder, jo var mierīgi uzvilkt cimdus un paņemt nūjas, nepasliktinot treniņa statistiku.

scr2

Protams, iespējams apskatīt savu atrašanās vietu Google Maps treniņa laikā, kā arī maršrutu pēc treniņa.

scr3scr4

Pēc treniņa tiek parādīti rezultāti: vidējais ātrums, distance utt., kā arī iespējams pievienot piezīmes vai vidējo un maksimālo pulsu, ja pulsametru nevar savienot ar telefonu. Jocīgi gan, ka pulsu var pievienot treniņam tikai caur mobilo aplikāciju. Web lapā man nav izdevies atrast šādu iespēju.

scr5

Patīkama ir pilnīgā informācija par atsevišķiem maršruta posmiem. Posma garumu var mainīt no 200m līdz 10km.

WEB lapa

Web lapa ir patiesais iemesls, kādēļ es pametu Endomondo – bez maksas ir iespējams apskatīt un veidot dažādas tabulas un grafikus, pēc kuriem var analizēt savu treniņu apjomu un progresu.

screen1

Mājaslapā ir iespējams apskatīt gan vispārēju statistiku, gan pats var veidot grafikus pa atsevišķiem sporta veidiem, piemēram distance un vidējais ātrums pa mēnešiem vai vidējais ātrums un vidējais pulss. Iespējas ir diezgan plašas.

screen2

Ar saviem treniņiem un sasniegumiem var dalīties gan Facebook, gan Twitter, gan Sportlyzer draugiem.

Secinājumi

Ja nebiedē tas, ka Sportlyzer ir salīdzinoši jauns un ne tik populārs kā citi tamlīdzīgi projekti, tad šis noteikti ir variants, ko iesaku. Endomondo, protams, ir kvalitatīvāk nostrādāts, bet Sportlyzer piedāvā daudz plašāku funkciju klāstu pilnīgi bez maksas. Šobrīd gan aplikācija, gan web lapa darbojas labi, pietrūkst tikai nelieli lietojamības uzlabojumi.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s