Velo lietas

Mans 2013.gada kalendārs. Sacensības, kurās plānoju piedalīties.

Sacensības, kurās plānoju piedalīties 2013.gadā.

“Vivus MTB maratons” sacensību seriāls.

 1. posms – 21.04.2013. Ventspils Piedzīvojumu parks
 2. posms – 26.05.2013. Ape, Apes mototrase
 3. posms –  30.06.2013. Talsi, Kamparkalns
 4. posms –  28.07.2013. Smiltene, Tepera autotrase
 5. posms – 11.08.2013. Cēsis, Pilsētas stadions
 6. posms – 31.08.2013. Baldone, Riekstukalns

Bijušais “Trek MTB” maratons. Seriāls izceļas ar ļoti interesantām un tehniskām trasēm. Trases nav vieglas un vidējie ātrumi ir mazi, organizatori cenšas trasē iekļaut kāpumus un nobraucienus. Liela daļa trases ved pa šaurām taciņām. Trases ir interesantas un km aizskrien nemanot. Grants ceļi ir minimāli, asfalta praktiski nemaz. Šis seriāls pilnīgi noteikti ir mans favorīts. Dalībnieku skaits ir mazāks nekā SEB MTB maratonos, tādēļ patiks tiem, kam burzma neiet pie sirds. Organizācija ir līmenī – pieejams viss serviss, kas parasti sacensībās pieņemts (velomehāniķis, iespējams iepirkt veloaksesuārus, ēdināšana (gan bufete, gan pēc finiša), dzirdināšana trasē, pirmā palīdzība, komentētājs utt.).

Organizators: Biedrība “Latvijas Kalnu Riteņbraukšanas Attīstības Centrs”.

Vivus MTB

Baložu velokross

 • 1. posms 13. aprīlī – pārcelts, iespējams uz 25.05.2013.;
 • 2. posms 27. aprīlī;
 • 3. posms 11. maijā;
 • 4. posms 21. septembrī;
 • 5. posms 5. oktobrī.

Ļoti demokrātiskas, un interesantas sacensības Rīgas tuvumā Baložos. Tehniska trase – 100% takas. Reljefs ir tieši tāds kā kāpās, daudz īsi kāpumi un nobraucieni, un vietām smalkas smiltis. Apļa garums ir ~7km, distances garums mainās no apļu skaita. Labums ir, ka tehnisku problēmu gadījumā viegli ir tikt līdz starta/finiša zonai. Visi posmi notiek vienā vietā un trase mainās minimāli. Zemas dalības maksas, bet līdz ar to arī nav pilns serviss. Pagājušajā sezonā nebija organizētas dzirdināšanas trasē – līdz ar to dzeramais visai distancei jāņem līdz, vai jāsarunā kāds līdzbraucējs, kas samaina pudeles. Bet ir pieejams velomehāniķis, ēdināšana, pēc finiša putra ar tēju, tirgo veloapģerbu un enerģijas dzērienus, mantu glabātuve, pirmā palīdzība utt.

Organizators: Baložu pilsētas Sporta iniciatīvu centrs.

velokross.lv

Jūrmalas MTB maratons

25.08.2013.

Maratons ar vienkāršu, bet garu distanci. 47 km pa asfaltu, pludmali (jā, pa Jūrmalas pludmali), grants ceļiem un Vārnukroga Balto kāpu. Trasi var raksturot kā parketa MTB, bet pasākums ir interesants lielā dalībnieku skaita un labās organizācijas dēļ, kā arī tuvu Rīgai. Starta/finiša zonā pieejams pilns serviss, un parasti ir ļoti laba ēdināšana pēc finiša. Trasē divi vai trīs dzeršanas punkti.

Organizators: SIA „Alpha Baltic Sport”.

maratoni.lv

Tele2 Rīgas velomaratons

02.06.2013.

Īss asfalta maratons. Domāju, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka tas ir 2. apmeklētākais velosporta pasākums pēc Vienības brauciena Siguldā. 2. tas paliek tikai tāpēc, ka nav MTB distances. Neiesaku tiem, kam nepatīk burzma distancē, jo Tautas brauciens ir diezgan skarbs, vismaz starp ātrākajiem. Kritieni nav retums, jo visi grib braukt grupas priekšgalā, bet ne priekšā. Rīgas krastmala un citas galvenās ielas pieder velobraucējiem – tusiņš ir fantastisks. Organizācija ir labā līmenī, bet lielā dalībnieku skaita dēļ jārēķinās ar rindām un jāprot parūpēties par sevi un savu drošību pašam.

Organizators: SIA ,,Igo Japiņa Sporta aģentūra”.

velo.lv

Jūrmalas asfalta velomaratons

09.06.2013.

Asfalta maratons, mazāk apmeklēts kā Rīgas velomaratons, bet ar ļoti labu organizāciju. Principā klasisks asfalta brauciens, reljefs pilnīga plakne, ja neskaita Dzintaru viaduktu. 60km un 14km trases ved pa Jūrmalas ielām. Divas dienas iepriekš šajā pašā vietā notiek UCI 1.1 klases starptautiskas riteņbraukšanas sacensības profesionālām komandām,  kas ir rets notikums Latvijā.

Organizators: SIA „Alpha Baltic Sport”.

maratoni.lv

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s